» Cypr » Cypr
Cypr

Cypr

Morze Śródziemne z perspektywy Cypru

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Cypr

W coraz bogatszej ofercie noclegowej Sembo atrakcyjnych hoteli szukać można również i na Cyprze, który jest coraz bardziej popularną destynacją turystyczną. Położona we wschodniej części Morza Śródziemnego wyspa kusi przy tym nie tylko słońcem i piękną pogodą, ale też wielokulturowym dziedzictwem.

W przeszłości, jeszcze w czasach starożytnych obszar podbijany był przez Greków, Fenicjan, Egipcjan, należał do Rzymu, Turków, by w końcu stać się jednym z europejskich rajów podatkowych i modnym rejonem turystycznym przyciągającym urlopowiczów w każdym wieku.

Niewątpliwie największą atrakcją wyspy są aż 3 obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: zabytki archeologiczne w Pafos, kościoły Troodos oraz stanowisko neolityczne Chirokita. Co bardziej aktywni turyści, którym nie wystarcza samo tylko leniuchowanie na plaży, pomyśleć mogą również o wycieczce na mierzący prawie 2000 metrów n.p.m. Olimp, najwyższy punkt na całej wyspie.

Wczasy na Cyprze zaplanować można tak samo w największych miastach wyspy – Nikozji lub Larnace albo w mniejszych miejscowościach typowo już turystycznych, a miejsca noclegowe starannie wyselekcjonowane przez Sembo znaleźć można we wszystkich częściach wyspy.

Samo plażowanie i odkrywanie archeologicznych skarbów to jednak nie wszystko. W cypryjskich miastach życie tętni również nocą. Między zwiedzaniem a leniuchowaniem warto więc wstąpić do miejscowych kawiarni i restauracji serwujących egzotyczne dania czy wybrać się na całonocną wakacyjną imprezę.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę