Wyszukaj i zarezerwuj

search
Rzym
» Włochy » Glówne miasta » Rzym

Rzym w Włochy

Tłumy nie mogą się mylić

Rzym w Włochy

Włochy od lat są jednym z najpotężniejszych i najpiękniejszych krajów Europy. Rokrocznie przyciągają również tłumy turystów.

Wycieczkę do Włoch można zorganizować samodzielnie. W ofercie Sembo znaleźć można liczne miejsca noclegowe w regionie Lazio, zarówno w popularnych kurortach, jak też i stołecznym Rzymie.

Region Lazio jest kolebką dawnego państwa rzymskiego, nie brakuje tu więc ruin i zabytków jeszcze z czasów starożytnych. Piasek na tutejszych plażach jest niemal czarny, ale za to przypisuje się mu lecznicze właściwości. Świetnie wypocząć można w najbardziej znanych kurortach, m.in. Lido di Tarquinia, Sperlonga, Civitavecchia, Gaeta, Anzio, Terracina, Santa Marinella czy Ladispoli.

Planując już jednak wyjazd do Lazio, nie wypada wręcz nie zobaczyć Rzymu. Wieczne miasto jest dziś jedną z ważniejszych metropolii Europy, chociaż za największe atrakcje uchodzą tu wciąż zabytki antyczne. Koniecznie zobaczyć trzeba Forum Romanum, Koloseum, Panteon oraz Circus Maximus. W Rzymie nie brakuje również i interesujących obiektów sakralnych. Najważniejsze są miejskie bazyliki większe: św. Jana na Lateranie, św. Pawła, Matki Bożej Większej i św. Piotra w Watykanie ze słynną, zdobioną przez Michała Anioła Kaplicą Sykstyńską. W Rzymie nie będą się też z pewnością nudzić miłośnicy sztuki. Spośród licznych muzeów i galerii warto odwiedzić Galerię Borghese z obrazami m.in. Tycjana i Rafaela oraz słynne Muzea Watykańskie, w których znajduje się jednak największych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Z kolei pospacerować i odpocząć można na Zatybrzu, najstarszej dzielnicy Rzymu, w okolicach fontanny di Trevi albo Schodów Hiszpańskich.