» Austria
Austria

Austria

Gwarancja dobrej zabawy

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Austria

Zimowy urlop w Austrii to niemal gwarancja dobrej zabawy dla wszystkich miłośników szaleństwa na śniegu niezależnie od wieku. Liczne ośrodki narciarskie, coraz bardziej rozbudowana oferta apres ski, nowoczesna infrastruktura i przede wszystkim wspaniałe krajobrazy przyciągają niczym magnes urlopowiczów z Europy i całego świata. W ofercie Sembo również można znaleźć atrakcyjne miejsca noclegowe w popularnych austriackich ośrodkach narciarskich.

Uwagę warto z pewnością zwrócić na Tyrol. Ten wyjątkowy region kojarzyć się może z jodłowaniem, charakterystycznymi austriackimi strojami ludowymi, ale jest też doskonale przygotowany na przyjęcie narciarzy. W tyrolskim St. Anton czeka na nich 270 km tras zjazdowych, 170 km tras biegowych i 85 kolejek i wyciągów. Spośród urozmaiconych tras największą popularnością zaś cieszą się Valluga, Kapall, Rendl, Gampen i stok na Schindlerkar.

We wschodniej części Tyrolu zatrzymać się można w miejscowości Lienz. Tutejsze tereny narciarskie Hochstein oraz Zetterfeld wprawiają w zachwyt tak samo początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, jak również i tych zdecydowanie bardziej zaawansowanych. W okolicach Lienz nie brakuje też i tras typowo biegowych. Po odpięciu nart zaś warto bliżej poznać tchnące włoską atmosferą Lienz. W miejscowości można obejrzeć średniowieczna zabudowę, iść na dyskotekę, łyżwy, basen czy kręgle na lodzie.

Idealne na zimowy wypoczynek są również okolice Salzburga. Zatrzymać się warto w Zell am See, nad którym góruje majestatyczny Schmittenhöhe mierzący 1965 m n.p.m. W Zell am See jest mnóstwo tras zjazdowych i biegowych idealnych dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników stylu freestyle. Wybierając zaś urlop Zell am See, warto wygospodarować też czas na odwiedzenie Salzburga. Wpisane na Listę UNESCO miasto, którego najsłynniejszym obywatelem był Wolfgang Amadeusz Mozart, zachwycić może barokowymi uliczkami, wyjątkowymi wyrobami cukierniczymi i wyborną kawą. Warto wstąpić też do miejscowych muzeów, z których najciekawsze są Muzeum Przyrody, imponujące Muzeum Lotnictwa czy zlokalizowane w Twierdzy Salzburg Muzeum Marionetek Teatralnych.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę