Wyszukaj i zarezerwuj

search
Protaras - Fig Tree Bay
» Cypr » Cypr » Protaras - Fig Tree Bay

Protaras - Fig Tree Bay w Cypr

Wyjątkowo długi sezon

Protaras - Fig Tree Bay w Cypr

Wakacje na Cyprze to właściwie synonim udanego urlopu

Pogoda na tej wyspie zawsze dopisuje, sezon trwa wyjątkowo długo, nie brakuje tu pięknych plaż, a oprócz leniuchowania, wczasowicze mogą zwiedzać i uprawiać niezwykle popularne sporty wodne. Wczasy na Cyprze zaplanować można samodzielnie. Noclegi w Protaras, popularnym kurorcie, znaleźć można w ofercie Sembo. Zdecydować się przy tym można tak samo na wysokiej klasy hotel, jak również na tańsze, chociaż nie mniej komfortowe, pensjonaty.

Miejscowość Protaras popularność jako kurort zaczęła zdobywać stosunkowo niedawno, w latach 80. ubiegłego stulecia. Największą jej atrakcją są przede wszystkim wspaniałe plaże, w tym najsłynniejsza plaża w Zatoce Figowców, na której można tak samo leniuchować na słońcu, jak również i zdecydować się na bardziej aktywne formy wypoczynku. W miejscowości popularne są przede wszystkim sporty wodne. Doskonale czują się tu miłośnicy windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu, nurkowania jak również i zapaleni narciarze wodni. Turyści mogą również korzystać z miejscowych kortów tenisowych, wypożyczyć rower, jak też i zdecydować się przejażdżki konne po cypryjskich plażach.

To wciąż jednak nie wszystkie atrakcje miejscowości Protaras. Podobnie jak w innych śródziemnomorskim kurortach, również i niezwykle atrakcyjne jest życie nocne. W miejscowości nie brakuje restauracji, barów, pubów i dyskotek, w których zabawa trwa do białego rana. Widowiskiem jedynym w swoim rodzaju jest również Magic Dance Water Show w intrygujący sposób łączący taniec wody z animacjami i muzyką.

Z miejscowości można również zorganizować wycieczki do innych kurortów wyspy. Bardziej popularne z nich to m.in. Ayia-Napa, Ayia Tekhla czy Pernera. Świetnie wypocząć można również w pobliskim parku narodowym Cape Greco.