» Czechy
Czechy

Czechy

A może Czechy?

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Czechy

Sembo posiada w swojej ofercie liczne miejsca noclegowe w Czechach, idealne, by zaplanować wycieczkę nie tylko do Pragi, ale również i innych popularnych miast czeskich: Brna, Ostrawy, Pilzna czy Karlowych Warów.

Zwiedzanie i poznawanie Czech rozpocząć jednak trzeba od wycieczki do stołecznej Pragi. To wyjątkowe miasto pod względem popularności bije nawet Wiedeń i Budapeszt, pretendując do miana jednej z najpiękniejszych stolic Europy. W Pradze koniecznie zobaczyć trzeba Stare Miasto nie bez powodu wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego największymi atrakcjami są pomnik Jana Husa, stare kamieniczki oraz Ratusz ze słynnym Zegarem Astronomicznym. Ważnym punktem stolicy Czech jest Most Karola, który łączy Stare Miasto i dzielnicę Mała Strana. Most zaczęto budować w XIV wieku na zlecenie Karola IV, a w XVII wieku ta gotycka, licząca ponad 500 metrów długości konstrukcja z piaskowca przyozdobiona została dodatkowo barokowymi rzeźbami. W centrum Pragi koniecznie zobaczyć trzeba również Złotą Uliczkę, niegdyś siedzibę rzemieślników, złotników i alchemików, a także dzielnicę żydowską Josefov. Koniecznie udać się też trzeba na Hradczany i zobaczyć górujący nad miastem Zamek, założony już w IX wieku i stale rozbudowywany. Obecnie zajmuje powierzchnię 45 hektarów i jest chyba największym zamkiem na świecie.

Czechy to jednak z pewnością nie tylko Praga. Zwolennicy bardziej aktywnego wypoczynku powinni odwiedzić Brno – stolicę Moraw. W tym zabytkowym mieście warto zobaczyć Starówkę z Katedrą świętych Piotra i Pawła, barokową fontannę Parnas oraz Zamek Śpilberk z XIII wieku, z czasem przekształcony w barokową twierdzę, obecnie siedzibę Brneńskiego Muzeum Miejskiego. Brno to również doskonały punkt wypadowy do wycieczek pieszych czy rowerowych po przepięknych Morawach.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę