» Francja » Île-de-France » Paryż
Paryż

Paryż

Nie tylko stolica Francji

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Paryż

Paryż wbrew pozorom jest nie tylko stolicą Francji. Mawia się, że jest też światowym centrum mody, sztuki, a jednocześnie jednym z najbardziej romantycznych miast całego globu.

Wyjazd do tej niezwykłej metropolii można zorganizować samodzielnie, a noclegi w Paryżu najszybciej można znaleźć, korzystając z bardzo bogatej oferty Sembo.

W Paryżu z pewnością nie można się nudzić, a na poznawanie miasta śmiało przeznaczyć można nawet długie tygodnie. Gdy jednak czas goni, warto poprzestać na największych atrakcjach miasta. Symbolem Paryża jest Wieża Eiffela. Ta monumentalna konstrukcja z żelaza została wzniesiona w 1899 roku z okazji Wystawy Światowej Expo i początkowo wcale nie była lubiana przez paryżan. Dopiero z czasem awansowano ją do roli jednej z największych atrakcji miasta. Wieża Eiffela to jednak dopiero początek paryskich atrakcji. Obowiązkowym punktem wycieczki do Paryża jest odwiedzenie Wersalu, jednego z piękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Europie. Ważnym obiektem jest również Luwr, w którym podziwiać można słynne dzieła sztuki, m.in. tajemniczą Mona Lizę, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo. W Paryżu nie brakuje również miejsc, które stworzone są wręcz do spacerowania. Tłumy turystów spotkać można na Polach Elizejskich, Placu Pigalle, w akademickiej Dzielnicy Łacińskiej ze słynną Sorboną oraz artystycznej dzielnicy Montmartre.
Warto też zobaczyć jedyne w swoim rodzaju obiekty sakralne. Monumentalna Katedra Notre Dame z przepięknymi witrażami zachwyca po dziś dzień, podobnie jak inna perełka architektury – bazylika Sacre Coeur.

    Dowiedz się więcej

    Ukryj

    Pokaż mapę