» Szwecja
Szwecja

Szwecja

Szwecja Zimą

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Szwecja

Skandynawię warto odwiedzać nie tylko latem, ale przede wszystkim zimą. Tym bardziej, że sezon narciarski trwa tu wyjątkowo długo – od listopada do maja. Jeśli Norwegia wydaje się za droga, zainteresować warto się Szwecją, w której na nartach jeżdżono już 4500 lat temu (właśnie na taki wiek datuje się najstarsze znalezione na terenie kraju narty).

Hotel w Szwecji najlepiej znaleźć za pośrednictwem Sembo. W ofercie są liczne miejsca noclegowe we wszystkich najważniejszych miejscowościach narciarskich w kraju. Jedną z bardziej znanych jest Sälen. Popularność zawdzięcza przede wszystkim startującemu tu co roku Biegowi Wazów – chyba jednemu z najdłuższych i najbardziej znanych wyścigów narciarskich. Turyści chętnie tu jednak przyjeżdżają również i ze względu na dobrą infrastrukturę i kilometry tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W szwedzkich ośrodkach narciarskich odnajdą się tak samo początkujący, średnio zaawansowani i zaawansowani narciarze. Przyjeżdżać można tu w grupie, śmiało pomyśleć można też o wyjeździe typowo rodzinnym. Tym bardziej, że w Szwecji atrakcje wcale nie kończą się na szaleństwie na stokach. Wrażenie robi przede wszystkim wspaniała, typowo północna i surowa przyroda. Kiedy zaś odepnie się już narty po kilkugodzinnej jeździe, można korzystać z usług Spa czy zainteresować się coraz bogatszym życiem nocnych narciarskich ośrodków: Kläppen, Lindvallen, Högfjället, Sten, Tandådalen czy Hundfjället i wielu innych.

Nie brakuje też i innych, typowo zimowych atrakcji. Podobnie jak w innych krajach Skandynawii, również i w Szwecji można zainteresować się psimi zaprzęgami. Atrakcją jest też skandynawskie safari, którego uczestnicy wypatrują łosie, rosomaki, wilki, rysie, niedźwiedzie brunatne i piżmaki. Niepowtarzalna zimą jest także szwedzka część Laponii, zwłaszcza kiedy podziwiać można zorze polarne. Ciekawa jest też oferta kulturalna większych miast Szwecji, w których co roku właśnie zimą organizuje się liczne jarmarki świąteczne i zimowe festiwale.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę