» Włochy
Włochy

Włochy

Najpopularniejsze!

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Włochy

W bogatej ofercie Sembo wiele miejsc noclegowych znaleźć mogą ci, którzy planują zwiedzać lub wypoczywać we Włoszech. Położona na Półwyspie Apenińskim słoneczna Italia jest jednym z chętniej wybieranych przez turystów celem podróży z uwagi na wspaniałą architekturę, historyczne miasta, wyjątkowe plaże.

Wycieczki do Włoch regularnie organizują również i koneserzy dobrej kuchni, którzy szczególnie upodobali sobie typowo włoskie specjały jak m.in. pizza, spaghetti i lasagne oraz pokochali krajowe delicje – mozarellę i lokalne wina.

Włoskie miasta i krainy Włochy to z pewnością nie tylko sam Rzym. Podobnie jak Francuzi twierdzą, że prawdziwa Francja jest poza granicami Paryża, tak samo również i Włochy mogą pochwalić się licznymi atrakcjami światowej sławy. Starannie wyselekcjonowane hotele we Włoszech znaleźć można we wszystkich najbardziej atrakcyjnych miastach kraju. Poza Rzymem z pewnością warto odwiedzić Mediolan, włoską stolicę mody, Florencję, Padwę, Wenecję, Genuę, Bolonię oraz Neapol – miasta, w których wiele wieków temu rodził się renesans. Koniecznie zobaczyć trzeba Krzywą Wieżę w Pizie, najsłynniejsze galerie sztuki, zarezerwować bilety na operę w słynnej La Scali, przespacerować się po Placu św. Marka i z gondoli obejrzeć poprzecinaną licznymi kanałami Wenecję. To jednak dopiero początek włoskich atrakcji. Italia w końcu kryje w sobie również wiele starożytnych atrakcji, które wciąż doskonale przypominają o potędze rzymskiego imperium. Natomiast spragnieni słońca i zakochani w pięknych krajobrazach turyści śmiało wybrać mogą miasta i regiony położone na południu Włoch. Doskonale wypocząć można również pod słońcem wyjątkowo malowniczej Toskanii, jak też i docenić nie mniej uroczą Kalabrię, która z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy turystów.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę