» Węgry
Węgry

Węgry

Polak, Węgier dwa bratanki!

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Węgry

Chociaż stare przysłowie mawia, że Polak i Węgier to dwa bratanki, to jednak nic bardziej mylnego. Polskę z Węgrami łączy co prawda historia, władcy, ale jednak jest między nimi znacznie więcej różnic niż podobieństw. I właśnie dlatego warto odwiedzić i poznać bliżej fascynujące Węgry. W ofercie Sembo jest wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych na Węgrzech, a coś dla siebie znajdą tak samo ci, którzy chcą zwiedzić wspaniały Budapeszt, jak również i ci, którzy wolą raczej odpocząć nad Balatonem, jeziorem, które bywa nazywane nawet „węgierskim morzem”.

Stołeczny Budapeszt powstał z połączenia dwóch miejscowości – Budy oraz Pesztu. W tej pierwszej, wyżynnej urzędowali władcy, a po dziś dzień oglądać tu można przepiękny Pałac Królewski, wielokrotnie przebudowywany, neogotycki Kościół św. Macieja, Baszty Rybackie, spacerować Starym Miastem lub podziwiać panoramę Budapesztu ze Wzgórza Gellerta. W nizinnym Peszcie również nie brakuje atrakcji. Zalicza się do nich Plac Milenium powstały z okazji tysiąclecia istnienia Państwa Węgierskiego, Bazylika św. Stefana oraz zabytkowy gmach Opery Narodowej. Warto wiedzieć, że pod Budapesztem biegnie najstarsza w Europie trasa metra.

Niezwykle atrakcyjnym dla miłośników zwiedzania miastem jest też Sopron ze swoją zabytkową zabudową, w którym dodatkowo skosztować warto słynnych węgierskich win oraz posmakować charakterystycznych, tłustych i niezwykle pikantnych specjałów węgierskiej kuchni.

Wypoczywać zaś najlepiej nad Balatonem. To wielkie kąpielisko przyciąga turystów z całej Europy. Ponadto warto zainteresować się również i pobliskim Heviz z termalnymi źródłami, których lecznicze wody korzystnie wpływają na wiele dolegliwości.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę