» Słowenia

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Słowenia

Równie dobrze zatrzymać można się też w mniej popularnej, znacznie bliższej i przede wszystkim słowiańskiej Słowenii. Ten niewielki, malowniczo położony kraj przyciąga przy tym tak samo rasowych wczasowiczów, jak też i zwolenników zwiedzania i górskich wycieczek. W ofercie Sembo znaleźć można miejsca noclegowe w m.in. Lublanie, Bledzie oraz miejscowości Portoroz.

Zamieszkana przez blisko 300 osób stołeczna Lublana jest obecnie głównym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym kraju, a historia jego osadnictwa liczy ponad 4000 lat. Turyści podziwiać mogą tu wspaniałe zabytki w stylu renesansowym, barokowym i modernistycznym, jak również znacznie starsze ruiny z czasów rzymskich. Z pewnością warto odwiedzić w Lublanie mający celtycki rodowód Zamek, przebudowany w XVI wieku, pospacerować po lublańskiej starówce czy wybrać się do jednej z miejscowych restauracji lub tawern, by posmakować specjałów słoweńskiej kuchni.

Punktem obowiązkowym wycieczki do Słowenii jest również odwiedzenie miejscowości Bled malowniczo położonej nad jeziorem Bled i u podnóża Julijskich Alp. To niewielkie miasteczko popularność zawdzięcza wyjątkowo malowniczym widokom oraz gorącym źródłom. Bled pochwalić się też może najdłuższym sezonem kąpielowym wśród alpejskich miejscowości. Planując zwiedzanie, koniecznie zobaczyć trzeba najstarszy zamek w Słowenii wzniesiony na skale około 130 metrów nad poziomem jeziora. Warto wybrać się również na znajdującą się na jeziorze wyspę. Niegdyś siedzibę miała tu słowiańska bogini miłości, obecnie zaś znajduje się kościół z dzwonem życzeń.

Wypoczywać z kolei najlepiej jest w miejscowości Portoroz, czyli Porcie Róż, jednym z największych i najbardziej prestiżowych kurortów turystycznych całej Słowenii.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę