Wyszukaj i zarezerwuj

search
Praga
» Czechy » Duże Miasto » Praga

Praga w Czechy

Stara, piękna Praga

Praga w Czechy

Stolice europejskie to wyjątkowo wdzięczny cel wycieczkowy, który zainteresuje miłośników tak samo zwiedzania, jak i dobrej zabawy, niezależnie od wieku.

Jednym z najciekawszych i najpiękniejszych stołecznych miast jest bez wątpienia Praga. Czeska stolica słynie z licznych atrakcji i zabytków, a jednocześnie jest też nowoczesną metropolią Europy. Wyjazd do Pragi można śmiało zorganizować samodzielnie, a miejsca noclegowe wybrać z bardzo bogatej oferty Sembo.

Zwiedzanie Pragi warto rozpocząć od Starego Miasta. Praski Stary Rynek od lat figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniecznie zobaczyć tu trzeba pomnik Jana Husa oraz Staromiejski Ratusz ze słynnym Zegarem Astronomicznym. Ważnym punktem, jeśli nawet nie symbolem Pragi, jest także Most Karola. Ta wielka konstrukcja z piaskowca o długości ponad 500 metrów powstała w połowie XVI wieku na polecenie ówczesnego króla Karola IV. Dopiero jednak w XVII stuleci to gotyckie arcydzieło przyozdobiono barokowymi rzeźbami, w tym słynną rzeźbą Jana Nepomucena. Nad Pragą dumnie góruje zamek na Hradczanach. Początkowo niewielka budowla obronna powstała w IX stuleciu została rozbudowana do powierzchni 45 hektarów. Dziś w skład całego kompleksu wchodzą m.in. Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Brama św. Macieja, liczne dziedzińce i Ogrody Królewskie. Zwiedzając zaś Hradczany, koniecznie wstąpić trzeba również i na pobliską Złotą Uliczkę. To wyjątkowe miejsce niegdyś zamieszkane było przez rzemieślników, złotników, a wedle lokalnej legendy, również i przez alchemików, którzy zwykłe metale potrafili przemienić w złoto. Miejscem wyjątkowym w Pradze jest również żydowska dzielnica Josefov ze starym żydowskim cmentarzem, synagogami oraz żydowskim muzeum z wyjątkowo bogatymi zbiorami.