Wyszukaj i zarezerwuj

search
Rügen
» Niemcy » Meklemburgia-Pomorze Przednie » Rügen

Rügen w Niemcy

Nadmorskie Niemcy

Rügen w Niemcy

Letni wypoczynek z pewnością zaplanować można nie tylko w Basenie Morza Śródziemnego, ale również znacznie bliżej, np. w Niemczech.

Region Meklemburgia Pomorze Przednie jest najsłabiej uprzemysłowionym obszarem Niemiec, słynącym z pięknych krajobrazów i posiadającym dostęp do morza. Warto go poznać bliżej, tym bardziej, że w ofercie noclegowej Sembo znaleźć można wiele starannie dobranych hoteli i pensjonatów w Meklemburgii i na popularnej wyspie Rugia.

W przeszłości ziemie zamieszkane były przez ludy słowiańskie, swoje piętno odcisnęli tu Duńczycy i Szwedzi, a ostatecznie ziemie trafiły w ręce niemieckie – najpierw pod panowanie Brandenburgii, później Prus i na przemian zjednoczonych i podzielonych i znów zjednoczonych Niemiec. W regionie nie brakuje starych miast o tradycjach kupieckich. Do dziś zachowało się w nich wiele przykładów ceglanego gotyku, a najbardziej znane są średniowieczne zespoły architektoniczne w Wismarze i Stralsundzie umieszczone na prestiżowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Niezwykle atrakcyjny jest także Zamek w Neuschwanstein Północy, czyli Zamek w Schwerin.

W regionie warto docenić też parki narodowe i rezerwaty przyrody. Do najbardziej znanych z nich zaliczają się m.in. Park Narodowy Vorpommersche Boddenlandschaft czy Park Narodowy Jasmund.

Wszystkie osoby, które jednak zdecydują się na urlop w Meklemburgii i na Rugii, powinny pamiętać, że oprócz zwiedzania i plażowania, czas poświęcić mogą też na aktywny wypoczynek. W kurortach wyspy można uczyć się żeglowania, jazdy na nartach wodnych, pływać kajakami.