» Francja » Normandia
Normandia

Normandia

Położona nad Atlantykiem

Wyszukaj i zarezerwuj

search

Normandia

Wśród chętniej odwiedzanych miejsc we Francji umieszcza się zazwyczaj Paryż oraz kurorty Lazurowego Wybrzeża.

Wiele atrakcji znaleźć można również i w pozostałych regionach kraju, np. w Normandii. Położona nad Atlantykiem kraina jest słabo znana, ale potrafi zaskoczyć wspaniałymi krajobrazami i świetną kuchnią. Atrakcyjne hotele w Normandii znaleźć można w ofercie Sembo.

Planując wycieczkę do Normandii, warto zawczasu dowiedzieć się czegoś więcej o jej atrakcjach. Z pewnością godne uwagi jest Caen – stolica regionu, założona w XI wieku przez Wilhelma Zdobywcę. Do jej głównych atrakcji zaliczyć trzeba XI-wieczny zamek otoczony fosą, w którym dziś działają Muzeum Normandii oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Perełką jest też Hawr, największy port Francji i jeden z największych portów Europy. Miasto wpisane zostało na Listę UNESCO jako świetny przykład udanej rekonstrukcji powojennej. Turyści podróżujący po Normandii chętnie odwiedzają również opactwa: żeńskie – Abbaye-Aux-Dames – oraz męskie – Saint-Etienne. Bardzo efektownie prezentuje się również Góra Mont Saint Michel z zabytkowym opactwem, do którego niemal nie sposób dostać się w porze przypływu.

Nie da się jednak ukryć, że największą atrakcją Normandii jest przyroda. Strome klify, u podnóża których pienią się wody Atlantyku, liczne trasy piesze wśród urwisk, przesmyków i rzeźb skalnych fascynują turystów, a spacerowanie po nich jest jeszcze bardziej atrakcyjne o świcie, jeszcze przed przypływem.

Warto posmakować też miejscowej kuchni. W Normandii produkowane są nie tylko wyborne wina i sery, ale również Calvados – miejscowy napój alkoholowy o delikatnym jabłkowym smaku.

Dowiedz się więcej

Ukryj

Pokaż mapę