1 / 10

Podróże do Wielka Brytania

Wielka Brytania od lat do spółki z Francją zajmuje najwyższe miejsca na liście najchętniej odwiedzanych krajów nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Na Wyspy Brytyjskie podróżować można z biurami turystycznymi lub wyjazd zorganizować samodzielnie, korzystając z bogatej i bardzo atrakcyjnej oferty Sembo. Noclegi rezerwować można przy tym tak samo w stołecznym Londynie, kojarzonym głównie z zespołem The Beatles Liverpoolu, jak również w miastach i miejscowościach Walii, Irlandii Północnej czy popularnej ostatnio Szkocji.

O Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii w pierwszej kolejności zobaczyć trzeba kosmopolityczny Londyn, jedną z największych metropolii świata. Z zabytków na uwagę zasługują przede wszystkim Dzielnica Westminster z Opactwem Westminsterskim, twierdza Tower of London z klejnotami koronnymi, Park Jakuba z Pałacem Buckingham, szekspirowski Teatr The Globe oraz Galeria Figur Woskowych Madame Tussaud's. Warto wybrać się także do Parku Greenwich ze słynnym południkiem 0º, atrakcją są też dzielnice Soho oraz wyjątkowo kolorowe Chinatown.

Zupełnie inna atmosfera panuje natomiast w Szkocji. Malownicze krajobrazy tego regionu były niegdyś inspiracją dla romantyków, a dziś, mimo upływu lat, nadal zachwycają i przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów. W Szkocji koniecznie zobaczyć trzeba ruiny pochodzącego z XII wieku Opactwa Jedburgh Abbey i Melrose Abbey. Warto odwiedzić zabytkowy Stirling Castle w miejscowości Stirling, pojechać w okolice gór Grampian i słynnego Jeziora Loch Ness. W Szkocji warto zainteresować się też wizytą w miejscowej destylarni Whisky, chyba najbardziej popularnego towaru eksportowego Szkocji. Z większych miast regionu koniecznie natomiast zatrzymać się trzeba w Edynburgu (zobaczyć tu warto zamek ze szkockim insygniami królewskimi i przespacerować się wzdłuż Royal Mile) oraz Glasgow, które rozkwitło w czasach wiktoriańskich, a obecnie uznawane jest za centrum nowoczesnej architektury u sztuki.

Mapa Wielka Brytania

Popularne miejsca pobytu w Wielka Brytania

Popularne regiony

Popularne miasta

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży