1 / 14

Podróże do Londyn

Wycieczkę do Londynu, chyba największej i najbardziej kosmopolitycznej metropolii Europy można śmiało zorganizować na własną rękę, a atrakcyjne miejsca noclegowe w przyzwoitej cenie wyszukać w bogatej ofercie Sembo, w której nie brakuje starannie wyselekcjonowanych hoteli średniej i wysokiej klasy.

O Londyn, Anglia

Zwiedzanie Londynu warto dobrze zaplanować, ponieważ brytyjska stolica naszpikowana jest wręcz wspaniałymi atrakcjami. Nie kończą się one na Big Benie, Pałacu i Opactwie Westminsterskim oraz moście Tower Bridge. Warto z pewnością zdecydować się na odwiedzenie najsłynniejszych londyńskich muzeów i galerii. National Gallery liczy blisko 2,5 tysiąca eksponatów pochodzących z okresu od XIII do XX wieku. Zobaczyć tu można dzieła m.in. takich twórców jak: Leonardo da Vici, van Gogh, Rembrandt, Tycjan, Boticelli, Monet czy Renoir. Jeśli zobaczyło się już dzieła impresjonistów, dobrze jest odwiedzić również galerię Tate Modern – jedno z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej w Europie. Tu z kolei prezentowane są bogate zbiory malarskie słynnych futurystów, kubistów i surrealistów. Słynne jest również British Museum istniejące już od połowy XVIII wieku, stworzone z inicjatywy sir Hansa Sloane'a. Obecnie można w nim podziwiać aż 7 milionów eksponatów dokumentujących historię i kulturę ludzkości od starożytności po dzień dzisiejszy.

Do klasycznych londyńskich atrakcji zaliczyć można również katedrę św. Pawła (jeden z najbardziej znanych kościołów w Wielkiej Brytanii) i imponujący Pałac Buckingham największy pałac na świecie, który po dziś dzień pełni swoją pierwotną funkcję – jest siedzibą rodziny królewskiej. Turyści chętnie oglądają zmianę warty przed pałacem, a w miesiącach letnich, kiedy królowa Elżbieta wyjeżdża na wakacje, część pałacu udostępniana jest turystom.

Stosunkowo nową atrakcją jest London Eye nad Tamizą, największe koło widokowe na świecie, które jednorazowo może unieść nawet 800 turystów. Z jego najwyższego punktu podziwiać można panoramę Londynu.

Mapa Londyn

Popularne zakwaterowanie

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży