Wyszukaj i zarezerwuj

search
Zell am See
» Austria » Alpy » Zell am See

Zell am See w Austria

Sezon cały rok

Zell am See w Austria

W austriackich Alpach sezon turystyczny trwa właściwie cały rok, a region przyciąga głównie miłośników aktywnego wypoczynku i tych, którzy pokochali wyjątkowe krajobrazy.

Decydując się na urlop w Austrii, warto wybrać miejscowość Zell am See. Położona w okolicach Salzburga, otoczona przez alpejskie szczyty, znajdująca się w pobliżu innego popularnego ośrodka Kaprun, stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku. Miejsca noclegowe w Zell am See można wybrać z bogatej oferty Sembo. Znaleźć w niej można ośrodki o różnym standardzie, lecz wszystkie starannie wybrane i sprawdzone przez Sembo.

Zell am See to przede wszystkim ośrodek sportów zimowych. Sezon trwa tu wyjątkowo długo, bo od października aż do maja, a na niektórych lodowcach szusować można z powodzeniem przez cały rok. Na narciarzy czeka tu aż 138 km tras zjazdowych, ponad 50 wyciągów, 200 atrakcyjnych tras biegowych, liczne tory saneczkowe oraz lodowiska. Zainteresowani mogą zapisać się również i na kulig. W miejscowości nudzić nie można się także i po odpięciu nart. W Zell am See sporo jest restauracji, barów i pubów. Wycieczkę można zorganizować również i do bardzo atrakcyjnego pod względem turystycznym Salzburga, miasta Mozarta, z przepiękną starówką i licznymi muzeami. Oprócz zwiedzania, warto zainteresować się także ofertą kulturalną. W Zell am See organizuje się liczne koncerty, festiwale, lokalne festyny. Niektóre z nich dają szansę lepszego poznania austriackiej kultury i oryginalnej kuchni.