1 / 10

Podróże do Turcja

Turcja jest coraz chętniej wybieranym przez turystów krajem na spędzenie letniego urlopu. Na jej korzyść przemawia nie tylko doskonała pogoda, ale również i położenie. Kraj słynie z licznych kurortów, a dodatkowo znajduje się na nietypowej granicy – tam gdzie Wschód łączy się z Zachodem, a to, co europejskie, przenika to, co orientalne. W ofercie Sembo znaleźć można miejsca noclegowe w najważniejszych miastach w różnych częściach Turcji, m.in. w Stambule, Konyi, Ankarze oraz Antalyi.

O Turcja

Jeśli chodzi o same atrakcje kraju, to nie brakuje tych pochodzących jeszcze z czasów starożytnych. Z pewnością warto zobaczyć Efez, najlepiej zachowane miasto starożytności na świecie, a w nim Amfiteatr, Drogę Arkadyjską oraz Fontannę Trajana. Atrakcją dla turystów jest także Hierapolis – ruiny antycznego uzdrowiska – a także miasto Pergamon z akropolem, amfiteatrem oraz świątynią Trajana. Będąc w Turcji, warto wygospodarować również czas na zobaczenie Troi, miasta, które, jak się okazuje, nie było jedynie wytworem wyobraźni Homera.

Naszpikowane atrakcjami są również tureckie metropolie. W Stambule koniecznie trzeba zobaczyć rzymski Hipodrom, Błękitny Meczet z 6 minaretami i 260 witrażami, ufundowany przez Justyniana I Wielkiego bizantyjski kościół Hagia Sophia oraz kompleks pałacowy Topkapi, niegdysiejszą siedzibę sułtanów. Miłośnikom egzotyki i orientu spodobać powinno się w Konyi, mieście islamskich mistyków – derwiszów, którzy na świecie kojarzeni są głównie z pełnym ekspresji tańcem. Wdzięcznym miejscem dla pasjonatów fotografii zaś będzie z pewnością Kapadocja ze swoimi nietypowymi formacjami skalnymi, podziemnymi miastami i kościołami oraz słonym jeziorem.

Mapa Turcja

Popularne miejsca pobytu w Turcja

Popularne regiony

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży