1 / 8

Podróże do Tajlandia

Kraje azjatyckie cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników podróżowania, a odwiedzać je można nie tylko z biurami podróży.

O Tajlandia

Wyjazd do Tajlandii można zorganizować samodzielnie, a noclegi zarezerwować, korzystając z bogatej oferty Sembo. Starannie wyselekcjonowane miejsca noclegowe znaleźć można w Bangkoku czy Ayutthayi, jak również i na wyspie Phuket, która przyciąga głównie miłośników plażowania.

Bangkok to przede wszystkim jedna z większych metropolii Azji, ale jednocześnie i prawdziwy raj dla turystów zafascynowanych egzotycznym światem. W mieście koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Królewski (w kompleksie znajduje się m.in. świątynia Wat Pra Kaeo z słynnym posągiem Szmaragdowego Buddy) oraz Świątynię Złotego Buddy. Atrakcją jest również rejs po kanałach Klongas oraz Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai. Oprócz Bangkoku warto odwiedzić miasto Ayutthaya, dawną stolicę Tajlandii, w której zobaczyć można ruiny i kompleksy świątyń oraz Pałac Królewski. Turystom oferuje się również możliwość przejazdu rykszą rowerową – bardzo popularnym tajskim środkiem transportu.

Z większych miast kraju warto zobaczyć także Chiang Mai, zwane również stolicą północnej Tajlandii. W jego pobliżu znajduje się najsłynniejsza tajska świątynia – Wat Doi Suthep. Wszyscy zafascynowani egzotyczną przyrodą mogą zaś zdecydować się na przejażdżkę na słoniu lub wycieczkę do tajskiej dżungli.

Tajlandię można jednak nie tylko zwiedzać. To miejsce wręcz stworzone do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Szczególnie atrakcyjna pod tym względem jest położona na Morzu Andamańskim wyspa Phuket, największa z wysp Tajlandii, słynąca z lazurowej wody oraz plaż o niespotykanie białym piasku. Turyści chętnie wypoczywają na plaży Patong, wzdłuż której ciągną się hotele, sklepy, galerie handlowe, dyskoteki i bary. Idealne warunki do nurkowania są zaś w okolicach plaż Kata i Karon.

Mapa Tajlandia

Amelia avatar
Poznaj Amelię, naszą nową planistkę podróży