1 / 19

Podróże do Szwecja

Osoby, które samodzielnie planują zwiedzać Skandynawię, hotel w Szwecji mogą znaleźć, korzystając z bogatej oferty Sembo. Noclegi w Szwecji rezerwować można właściwie we wszystkich regionach w kraju. W ofercie Sembo bez trudu można znaleźć również i atrakcyjny hotel w Sztokholmie.

O Szwecja

Poznawanie Szwecji rozpocząć warto właśnie od stolicy. Sztokholm z pewnością nie może uchodzić za typową metropolię (liczy około 800 tysięcy mieszkańców), jednak nie można się też w nim nudzić. Z pewnością kilka dni dobrze jest zagospodarować na samo zwiedzanie miasta. Wśród atrakcji warto zwrócić uwagę na zabytkowy ratusz ze słynnymi salami: Salą Błękitną (to tu odbywają się uroczystości związane z przyznawaniem Nagrody Nobla) i Salą Złotą, do której wyłożenia użyto aż 19 tysięcy pozłacanych płytek. Ponadto do atrakcji Sztokholmu zaliczają się Pałac Królewski, zabytkowe Stare Miasto z kamienicami szwedzkich kupców oraz więcej niż 70 interesujących muzeów (w tym poświęcone okrętowi wojennemu z 1628 r. Muzeum Vasa). Sztokholm to także raj dla prawdziwych smakoszy, ponieważ miasto słynie z licznych renomowanych restauracji.

Odwiedzając Sztokholm, warto wybrać się również i do pobliskiej Uppsali, której największymi atrakcjami są średniowieczna zabudowa, gotycka katedra oraz neorenesansowy gmach miejscowego uniwersytetu. Z obiektów sakralnych warto zobaczyć również Katedrę w Lund, jedyny tego typu romański obiekt w Szwecji. Z kolei za dość nietypową atrakcję uznać można zabytkową Kopalnię Miedzi w Falun, która od 2001 roku figuruje na Liście Dziedzictwa UNESCO.

Szwecja to również wspaniałe krajobrazy. Najpiękniejsza jest szwedzka część Laponii, w której znajdują się parki narodowe: Sarek i Abisko. Warto wybrać się również na Gotlandię, największą wyspę na Bałtyku, którą najchętniej odwiedzają miłośnicy aktywnego wypoczynku, głównie fani turystyki rowerowej.

Mapa Szwecja

Popularne miejsca pobytu w Szwecja

Popularne miasta

Amelia avatar
Poznaj Amelię, naszą nową planistkę podróży