1 / 26

Podróże do Szwajcaria

Szwajcaria od lat plasuje się na liście najbogatszych i najszczęśliwszych krajów nie tylko Europy, ale i świata. Kraj bankierów i precyzyjnych zegarków jest jednak nie tylko wdzięcznym miejscem, by zamieszkać tu na stałe.

O Szwajcaria

Równie dobrze przyjechać można tu na jakiś czas w celach turystycznych. Chociaż Szwajcaria nie posiada dostępu do morza, to rekompensują to inne atrakcje. Wyjazd do Szwajcarii warto zaplanować razem z Sembo i skorzystać z bogatej listy miejsc noclegowych w Szwajcarii.

Sam kraj kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałą alpejską przyrodą, ale czas warto poświęcić również na zwiedzenie największych szwajcarskich miast. Na uwagę w pierwsze kolejności zasługuje Zurych. Na miejscowej Starówce zobaczyć można piękne mieszczańskie kamienice, przespacerować się licznymi pasażami handlowymi, krętymi uliczkami, podziwiać około tysiąca fontann. W Zurychu warto także wstąpić do kościoła Fraumunster z przepięknymi witrażami autorstwa Marca Chagalla. W Genewie, kolejnym dużym mieście kraju, europejskiej stolicy ONZ, za największe atrakcje uchodzą plac Bourg de Four, promenada des Bastions, średniowieczny zamek Chillon oraz fontanna Jet d'Eau na Jeziorze Genewskim – najwyższa fontanna w Europie. Z kolei w stołecznym Bernie również warto przespacerować się po Starówce i zobaczyć dom Alberta Einsteina. Tak samo jak duże miasta, turystów przyciągają w Szwajcarii mniejsze miejscowości. Zatrzymać się warto np. w Gruyeres, by odwiedzić fabrykę sera szwajcarskiego. Wielką popularnością, niezależnie od pory roku, cieszą się także miejscowości Davos oraz St. Moritz.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zaś z pewnością docenią wszystkie atrakcje typowo przyrodnicze. Warto zaplanować wycieczkę w Alpy Berneńskie. Wyjątkowe krajobrazy można przy tym podziwiać podczas spacerów, jak również i wjeżdżając kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch o wysokości 3454 m n.p.m. Na jej szczycie zwiedzić można Pałac Lodowy z licznymi lodowymi rzeźbami. Inną nietypową atrakcją jest Gelmerbahn, inna kolejka linowo-terenowa, czy chociażby winda Hammetschwand – najwyższa wolnostojąca winda zewnętrzna Europy, którą można wjechać na wysokość 1132 m.

Mapa Szwajcaria

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży