1 / 14

Podróże do Norwegia

W ofercie Sembo nie zabrakło miejsc noclegowych w malowniczej Norwegii. Najbogatszy i chyba najładniejszy kraj Skandynawii słynie z licznych atrakcji. Najważniejsze są majestatyczne fiordy, ale uroku nie można odmówić też norweskim miastom z typowo północną architekturą i mniejszym miastom i wioskom z charakterystycznymi kolorowymi domkami na tle jezior i lasów.

O Norwegia

Osoby, które zdecydują się odwiedzić Norwegię, w pierwszej kolejności powinny zobaczyć Oslo, mające olimpijskie tradycje Lillehammer, a także znane z konkursów skoków narciarskich Trondheim. W stołecznym Oslo na uwagę zasługują Pałac Królewski oraz Katedra, nie tylko turystów zaś przyciąga Park Frogner z rzeźbami Gustawa Vigelanda. Nietypową atmosferę Trondheim z kolei tworzy drewniana architektura – stare miasto z drewnianymi fasadami, miejski most z drewna, chociaż w mieście można znaleźć też i inną atrakcję: średniowieczną Katedrę Nidaros. Atrakcyjną miejscowością jest także Bergen, w którym warto z kolei zobaczyć Torget (czyli miejscowy targ rybny) oraz port Bryggen ze średniowieczną twierdzą Bergenhaus.

Norwegia to jednak nie tylko piękne miasta i ośrodki sportów zimowych, ale przede wszystkim wspaniała przyroda. Nigdzie w Europie nie ma równie pięknych, dramatycznie wcinających się w morze fiordów. Najbardziej znane z nich to Trondhein, Rana czy Lyngen. Inną atrakcją jest Droga Atlantycka chyba najlepsza i najładniejsza ze znanych tras widokowych. Jeśli zaś to wciąż za mało, to można wybrać się jeszcze dalej na północ i zobaczyć wspaniałe Lofoty. Pięknie wyglądają one zwłaszcza latem, kiedy słońce praktycznie nie zachodzi.

Mapa Norwegia

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży