1 / 8

Podróże do Meksyk

Meksyk, największy kraj Ameryki Środkowej, kojarzyć się może przede wszystkim z bezkresnymi pustyniami, tequillą, mężczyznami w sombrerach, gigantycznymi kaktusami czy muzykami el Mariachi, którzy na gitarach, mandolinach i trąbkach przygrywają nie tylko na weselach.

O Meksyk

W Meksyku z pewnością nie brakuje miejsc, które warto zwiedzić, ale również i takich, w których można beztrosko wypoczywać na piaszczystych plażach. W ofercie Sembo znaleźć można liczne atrakcyjne miejsca noclegowe, które zadowolą tak samo miłośników zwiedzania i plażowania.

Planując wyjazd do Meksyku, warto zainteresować się największymi z miast. Meksyk jest najstarszą stolicą Nowego Świata, a obecnie również jedną z największych aglomeracji na świecie. Chociaż jest na wskroś nowoczesny, to jednak nie brakuje tu również śladów po cywilizacjach prekolumbijskich oraz pierwszych kolonizatorach. W ścisłym centrum miasta znajduje się Plaza de la Constitucion – jeden z największych placów na świecie z budowaną przez trzy stulecia katedrą oraz Palazio National. Godna uwagi jest również Templo Mayor, pochodząca z XIV i XV wieku świątynia Azteków.

Drugą metropolią Meksyku jest Guadalajara zwana Perłą Zachodu albo Miastem Róż z typowo kolonialną zabudową i historycznym centrum. Na jej przedmieściach, w Zapopan, warto zobaczyć wspaniałą, zabytkową bazylikę.

Meksyk odwiedza się jednak w głównej mierze z myślą o wypoczynku w pełni tego słowa znaczeniu. Ze wspaniałych plaż słyną m.in. Acapulco, Cancun oraz znajdująca się w Zatoce Kalifornijskiej Playa del Carmen. Wbrew pozorom jednak można się tu nie tylko opalać, ale również i zainteresować sportami wodnymi, nurkowaniem i rozmaitymi formami aktywnego wypoczynku.

Mapa Meksyk

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży