1 / 24

Podróże do Malta

Sembo posiada w swojej ofercie liczne miejsca noclegowe na Malcie, wyspie lub raczej archipelagu wysp na Morzu Śródziemnym. To wyjątkowe położenie stwarza idealne warunki przede wszystkim do wczasowania. Chociaż jednak Malta kusi głównie plażami, ciepłym morzem i wspaniałą pogodą, to odwiedzającym ma do zaoferowania znacznie więcej niż te trzy atrakcje.

O Malta

Decydując się na odwiedzenie Malty, warto wygospodarować czas na wycieczkę do Valetty, która jest najmniejszą stolicą Europy (liczy zaledwie 10 tys. mieszkańców). Typowe dla niej są strome uliczki, kolorowe balkony i zabytkowa architektura. Na wyspie Gozo z kolei warto zobaczyć Azure Window, czyli skalne okno oraz wysoką pionową skałę wyrastającą bezpośrednio z morza – Fungus Rock. Na uwagę zasługuje także Mdina, dawna stolica Malty, uwielbiana przez miłośników spacerów i fotografii. Atrakcją kraju jest również niemal zupełnie bezludna wyspa Comino z błękitną laguną. Jeśli zaś chodzi o samą maltańską przyrodę, to nie można nie zobaczyć klifów Dingli na południowym brzegu Malty, które wyrastają z morza na wysokość około 200 metrów. Oglądając klify, warto zobaczyć również Blue Grotto, czyli groty i jaskinie z niespotykanie błękitną wodą.

Wycieczka na Maltę to również doskonała okazja, dla tych wszystkich, którzy szukają nowych smaków. Na kuchnię maltańską składają się głównie potrawy z makaronu, rozmaite rodzaje zup (m.in. kawlata, soppa-tal-armla z kozim serem), nadziewane warzywa i owoce morza. Mieszkańcy wysp mają też lokalne wina, piwa a nawet miejscową odmianę coca-coli – kinnie – z pomarańczową goryczką.

Mapa Malta

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży