1 / 11

Podróże do Irlandia

W bardzo urozmaiconej ofercie Sembo nie brakuje atrakcyjnych miejsc noclegowych w całej Irlandii. Kraj kojarzy się przede wszystkim z zielenią, stromymi wybrzeżami i jedyną w swoim rodzaju celtycką kulturą.

O Irlandia

Miasta zaś, choć trudno uznać je za metropolie, przyciągają nie tylko turystów, ale również i osoby, które chcą zatrzymać się na zielonej wyspie na dłużej.

Będąc w Irlandii, koniecznie zaplanować trzeba zwiedzanie tych największych miast. Sembo ma w swojej ofercie m.in. noclegi w Cork, Dublinie, Galway i Limerick – największych miastach kraju. Stołeczny Dublin kojarzyć się może ze słynnym Jamesem Joyce'em, który akcje swoich powieści umieszczał właśnie w Dublinie. Irlandia to również klimatyczne puby, liczne parki i zielone miejsca rekreacyjne, stosunkowo nowe zabudowania miejskie w stylu gregoriańskim i neoklasycystycznym. W Dublinie jest też z pewnością co zwiedzać. Warto zobaczyć Zamek Dubliński sprzed XVII wieku, który powstał w miejscu dawnych fortyfikacji wikingów, Katedrę św. Patryka, patrona Irlandii. Koniecznie też odwiedzić trzeba miejscowe galerie sztuki i muzea. Do najbardziej znanych zaliczają się Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów średniowiecznych, obrazami Caravaggia, Tycjana i Rembrandta czy chociażby Muzeum Sztuki Nowoczesnej albo Hugh Lane Gallery.

W portowym Cork z kolei wrażenie na turystach robi zazwyczaj majestatyczna Katedra św. Findbara, sztandarową atrakcją miasta jest również Cork Heritage Centre, a doskonale bawić się można również na miejscowych festiwalach muzycznych. Galway to z kolei miasto na wskroś irlandzkie, rozbrzmiewające irlandzką muzyką, z licznymi typowo irlandzkimi tradycjami.

Irlandia jest również wręcz stworzona dla miłośników aktywnego wypoczynku. Piękne krajobrazy, regiony typowo rekreacyjne doskonale nadają się do aktywnego wypoczynku w pojedynkę, w gronie przyjaciół, jak też i dla całej rodziny.

Mapa Irlandia

Popularne miejsca pobytu w Irlandia

Popularne regiony

Popularne miasta

Amelia avatar
Poznaj Amelię, naszą nową planistkę podróży