1 / 10

Podróże do Grecja

W bardzo bogatej ofercie Sembo znaleźć można wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych rozsianych po całej Grecji, zarówno części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Korzystając z usług Sembo, zatrzymać można się m.in. w Atenach Salonikach lub też zdecydować się na pobyt na Santorini, Kos, Rodos czy Naxos.

O Grecja

Z pozoru niewielka na mapie Grecja słynie z licznych atrakcji, których nie sposób zobaczyć podczas kilkudniowego tylko pobytu. Kraj to w końcu nie tylko miejsce, w którym rodziła się kultura europejska. Oprócz skarbów starożytności warto zobaczyć chociażby słynne Meteory, czyli klasztory bizantyjskie zbudowane na skałach, albo po prostu zdecydować się na wypoczynek w pełni tego słowa znaczeniu – z plażowaniem, zabawami do białego rana w greckich kurortach, codziennym podziwianiem zachodów słońca i delektowaniem się typowo grecką kuchnia.

Jeśli chodzi o starożytne atrakcje, zwiedzanie Grecji warto rozpocząć od stołecznych Aten, których symbolem jest Akropol z ruinami Partenonu. Oddzielne wycieczki do Grecji zorganizować mogą również miłośnicy mitologii i sztuki greckiej, jak też i ci, których zawsze najbardziej fascynowały greckie podboje. Wyrocznia w Delfach, Grób Agamemnona w Mykenach, Termopile, pod którymi walczyli Grecy z Persami to tylko najpopularniejsze greckie atrakcje.

Jeśli jednak nad zwiedzanie przedkłada się odpoczynek i obcowanie z przyrodą, najlepiej jest wybrać wypoczynek na jednej z greckich wysp. Sławą cieszy się Korfu, ulubiona wyspa popularnej cesarzowej Sissi. Niepowtarzalny urok ma także Santorini słynąca głównie ze wspaniałych widoków i zachodów słońca.

Mapa Grecja

Zbuduj swoją następną podróż z Amelia, naszym AI planistą podróży