Wyszukaj i zarezerwuj

search
Bornholm
» Dania » Bornholm » Bornholm

Bornholm w Dania

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Bornholm w Dania

Wakacje planować można nie tylko na słonecznym południu Europy. Równie dobrze wypocząć można znacznie bliżej.

Wycieczka na Bornholm to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku zafascynowanych Skandynawią. Należąca do Danii wyspa Bornholm bywa nazywana Perłą Bałtyku i Majorką Północy. Serca turystów zjednał jej przy tym nie tylko łagodny klimat, ale również wspaniała przyroda. Na Bornholmie oglądać można przepiękne klify, odbywać wycieczki po lesie, wypoczywać na piaszczystych plażach.

Planując wakacje na Bornholmie, noclegi warto rezerwować, korzystając z bogatej oferty Sembo. Starannie wyselekcjonowane miejsca noclegowe o różnym standardzie w różnych częściach wyspy z pewnością przypadną do gustu osobom podróżującym samotnie, w grupie czy z rodziną.

Bornholm przede wszystkim fascynuje miłośników aktywnego wypoczynku. Na wyspie wytyczono blisko 200 kilometrów tras rowerowych, nie brakuje szlaków pieszych, a dodatkowo po wyspie kursują jeszcze autobusy, które turystów dowożą do wszystkich najważniejszych atrakcji. Wyspa od dawna przyciąga archeologów, zarówno zawodowców, jak i pasjonatów. Obejrzeć na niej można stare, liczące 3000 lat ryty naskalne, jak również i ponad 40 kamieni runicznych tak typowych dla Skandynawii. Atrakcją nie tylko dla dzieci jest z kolei park zabaw Joboland, w którym doskonale bawią się całe rodziny.

Wybierając się na Bornholm, warto pamiętać, że oprócz wspaniałej przyrody atrakcją jest również tutejsza kuchnia. Lokalnym specjałem są śledzie podawane na różne sposoby. Bardzo popularny jest wędzony bałtycki śledź, śledź solony z beczki podawany z musztardą i buraczkami w occie, jak też i śledzie marynowane, które serwowane są w bornholmskich wędzarniach i restauracjach.