Wyszukaj i zarezerwuj

search
Bruksela
» Belgia » Belgia » Bruksela

Bruksela w Belgia

Europejskie centrum kultury!

Bruksela w Belgia

Sembo posiada w swojej ofercie atrakcyjne, starannie wyselekcjonowane miejsca noclegowe w Brukseli, idealne by zaplanować dłuższy lub krótszy pobyt w stolicy Belgii.

Najsłynniejsze miasto krajów Beneluksu, siedziba Parlamentu i Komisji Europejskiej wbrew pozorom przyciągnąć może nie tylko tych, którzy przedkładają zwiedzanie nad wypoczynek. W mieście można odwiedzać muzea czy podziwiać secesyjną architekturę, a dodatkowo również doskonale się bawić. Wszak w Brukseli nie brakuje nowoczesnych galerii handlowych, jak np. Galeries st. Hubert, uroczych kawiarni, tawern i restauracji, w których smakować można belgijskiej czekolady Stella Artois lub skosztować jednego z około tysiąca warzonych w tym kraju piw.

Jeśli chodzi zaś o same atrakcje turystyczne, to z pewnością, będąc w Brukseli, nie można nie zobaczyć Atomium – konstrukcji przedstawiającej cząsteczkę atomu żelaza, stworzoną specjalnie na Expo '58 i nazywaną brukselską Wieżą Eiffela. Koniecznie wstąpić trzeba do Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych na Wzgórzu Sztuki, w których można zobaczyć dzieła sztuki dawnej i współczesnej malowane m.in. przez Boscha, Memlinga, Breughla, van Dycka, Rubensa, Moneta, Gauguina, Dalego, Chagalla czy Picassa. Bardziej nietypową atrakcją jest już Belgijskie Centrum Komiksu, które z pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom kultury popularnej i to niezależnie od wieku. Na spacer zaś warto wybrać się po zabytkowej starówce z efektownym ratuszem i pięknymi kamienicami, do Pałacu Królewskiego i oczywiście na Rondo Schumana, gdzie swoją siedzibę mają Komisja i Parlament Europejski.