Wyszukaj i zarezerwuj

search
Barcelona
» Hiszpania » Duże Miasta » Barcelona

Barcelona w Hiszpania

Metropolia z hiszpańskim polotem

Barcelona w Hiszpania

Madryt i Barcelona konkurują między sobą na podobnych zasadach, co Warszawa i Kraków. Jednak to te hiszpańskie miasta od lat przyciągają turystów i to nie tylko z Europy.

Noclegi w Barcelonie można zarezerwować, korzystając z bogatej oferty Sembo i tym samym samodzielnie zorganizować wycieczkę do stolicy Katalonii.

Barcelonę śmiało można uznać za europejską metropolię. Zamieszkuje ją już ponad półtora miliona osób, nie brakuje tu również atrakcji na światową skalę. Najbardziej znane są jednak obiekty stworzone przez Antoniego Gaudiego. Niezwykle utalentowany architekt stworzył słynny Park Güell ni to ogród, ni to miasto, z figurami smoków, bajkowych zwierząt i innych mitycznych postaci. Początkowo miała to być dzielnica prywatnych rezydencji, jednak kompleks przypominający wesołe miasteczko stał się sam w sobie atrakcją i wpisany został nawet na Listę UNESCO. Jednak to monumentalny Kościół Sagrada Familia jest dziełem życia Gaudiego. Architekt poświęcił mu ostatnie lata swojego życia, a prace nad ukończeniem obiektu wciąż trwają. Szacuje się, że misternie zdobiony Kościół będzie gotowy w 2026 roku. Można go jednak zwiedzać. Turyści oglądać mogą tak samo wnętrza obiektu, jak również i wjechać na kościelne wieże, by z wysokości stu metrów oglądać panoramę Barcelony.

W mieście warto również znaleźć trochę czasu na spacery. Idealnym do tego miejscem jest z pewnością Ramblas – liczący kilometr długości deptak, wzdłuż którego rozlokowane są liczne kawiarnie i stragany. Warto zajrzeć również na gotycką Starówkę z przełomu XIV i XV wieku, na której zobaczyć można pozostałości dawnych murów miejskich z czasów rzymskich oraz katedrą św. Eulalii.

Świetnymi miejscami spacerowymi są również położone na obrzeżach Barcelony Tibidado oraz Wzgórze Montjuic – największy obszar zieleni w mieście, z muzeami, ogrodami i „hiszpańską wioską” stworzoną specjalnie na wystawę światową EXPO.